Toczenie CNC – Usługi Tokarskie Olsztyn

Świadczymy usługi toczenia CNC. Toczenie CNC jest jedną z najpopularniejszych metod obróbki metali stosowanych w produkcji detali. Używamy nowoczesnej i niezawodnej tokarki CNC. Dokładność toczenia – +/- 0,01 mm. Programowalne maszyny zapewniają maksymalną precyzję i krótszy czas produkcji. Do każdego zamówienia podchodzimy z należytą starannością i profesjonalizmem, dlatego jeśli chodzi o usługi tokarskie Olsztyn oraz najbliższe okolice naszego miasta jesteśmy firmą wartą uwagi.

Główne parametry tokarki CNC:

  1. przesuw poprzeczny w osi X: 318mm;
  2. prowadnica wzdłużna w osi Z: 660mm;

Dodatkowo oferujemy toczenie na konwencjonalnych maszynach o następujących parametrach:

  1. max. średnica obr. przedmiotu: 630mm;
  2. max. długość obr. przedmiotu w kłach: 2000mm.

Usługi Tokarskie w Olsztynie

Na samym początku warto wyjaśnić, czym tak w ogóle jest toczenie CNC i na czym to wszystko polega. W wielkim skrócie toczenie to metoda wytwarzania różnego rodzaju części za pomocą skrawania. Metody tego typu były znane już w starożytności, co potwierdzają różnego rodzaju badania przeprowadzone na przestrzeni ostatnich lat. Aby zrozumieć, czym jest toczenie CNC (ang. Computerized Numerical Control), warto wiedzieć już na samym początku, że wszystko sterowane jest przez mikrokomputer planujący poszczególne działania. Taka technologia pojawiła się pod koniec lat 60. wraz z rozwojem komputerów. Możliwości, które zaczęły oferować nowoczesne komputery, pozwoliły na precyzyjną obróbkę skrawaniem. To właśnie dlatego wiele firm decyduje się na toczenie CNC Olsztyn to miasto, w którym świadczymy nasze usługi, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Toczenie CNC – zalety

Wytwarzanie poszczególnych części przy pomocy tej metody znajduje zastosowanie w wielu gałęziach szeroko pojętego przemysłu, a bez użycia technologii komputerowej produkowanie ich na masową skalę byłoby znacznie utrudnione lub nawet niemożliwe. Zachęcamy, żeby sprawdzić nasze usługi tokarskie w Olsztynie przede wszystkim dlatego, że toczenie CNC cechuje się niezwykłą precyzją (przy pomocy naszych maszyn dokładność toczenia to – +/- 0,01 mm), a także powtarzalnością. Przy masowej produkcji części jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Oczywiście to nie wszystkie zalety, które zapewnia tego typu rozwiązanie wytwarzania części metodą skrawania. Do kolejnych zalicza się także bezpieczeństwo podczas produkcji, ponieważ osoba, która steruje tokarką CNC, nie ma bezpośredniego kontaktu z obrabianym materiałem. Dzięki temu ryzyko jakiegokolwiek wypadku i uszczerbku na zdrowiu znacznie spada. Zastosowanie technologii toczenia komputerowego jest bardzo powszechne zarówno w przypadku produkcji części mało jak i wielkoseryjnych. Każdy projekt można dowolnie modyfikować i dopasowywać względem indywidualnych potrzeb, dlatego toczenie CNC w Olsztynie stało się tak bardzo popularne w ciągu ostatnich lat.

Obróbka CNC – dla kogo?

Frezowanie, toczenie czy ogólnie obróbka CNC znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i choć ciężko jest wskazać je wszystkie (ponieważ sam proces obróbki można dostosować względem potrzeb), to z pewnością można wyróżnić kilka głównych gałęzi przemysłu, w których technologia CNC jest regularnie wykorzystywana. Zaliczają się do nich lotnictwo, inżynieria, hutnictwo czy kolejarstwo.

Technologia CNC posiada bardzo szerokie zastosowanie, dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą. Nasi pracownicy po zapoznaniu się ze szczegółami konkretnego zlecenia dopasują ofertę odpowiadającą indywidualnym potrzebom klienta. Wykonujemy toczenie CNC w Olsztynie i świadczymy usługi na najwyższym poziomie.