Frezowanie CNC – Olsztyn

Usługi w zakresie frezowania realizowane są przy pomocy nowoczesnej pionowej frezarki CNC amerykańskiej produkcji oferującej technologię frezowania najwyższej klasy, wyposażonej w nowoczesne systemy chłodzenia oraz wydajne systemy wrzecion.

Dzięki zastosowaniu dwustopniowej przekładni wrzeciona obrabiarka posiada moment obrotowy o wartości 339 Nm dzięki czemu jest w stanie wydajnie skrawać nawet stal nierdzewną.

Podstawowe parametry frezowania:

  1. Przesuwy w osiach XYZ: 1270 x 508 x 635 mm,
  2. Obciążenie stołu max: 1500kg.

Na czym polega frezowanie CNC?

W ostatnich latach obróbka CNC stała się bardzo popularna w wielu gałęziach przemysłu. Tego typu technologia pojawiła się na początku lat siedemdziesiątych w związku z postępem informatycznym. Komputery zaczęły pozwalać na programowanie maszyn, takich jak frezarki, a przez kolejne lata ten proces był nieustannie dopracowywany.

W dzisiejszych czasach ciężko jest sobie wyobrazić produkcję części niezbędnych w przemyśle na małą lub wielką skalę bez wykorzystywania technologii CNC, ale na czym w ogóle polega ten proces? Jesteśmy firmą, która wykonuje profesjonalne frezowanie Olsztyn to miasto, w którym mieści się nasza placówka, także serdecznie zapraszamy wszystkich klientów do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Frezowanie z użyciem technologii CNC to w skrócie metoda obróbki skrawaniem, polegająca na obrabianiu unieruchomionego materiału przy pomocy narzędzia frezarki. W przeciwieństwie do toczenia, frezowanie jest odwrotnym procesem. Przy toczeniu to materiał podczas obróbki się obraca, a narzędzie jest unieruchomione. Jeśli chodzi o frezowanie cnc Olsztyn posiada specjalistów posiadających profesjonalną wiedzę w tym temacie. CNC czyli z języka angielskiego “Computer Numerical Control” to bardzo popularna i powszechnie wykorzystywana metoda w przemyśle. Charakteryzuje się przede wszystkim precyzyjnością, ponieważ margines błędu jest naprawdę niski. Wprowadzenie konkretnych danych do komputera pozwala dopasować parametry dostosowane idealnie do potrzeb zamówienia.

Technologia CNC

Z uwagi na fakt, że maszyny, takie jak frezarki CNC są bardzo wszechstronne, można je wykorzystywać do wielu zadań. Doskonale radzą sobie z obróbką metali, ale także tworzyw sztucznych i gdyby wyróżnić główne gałęzie przemysłu, w których ta technologia jest wykorzystywana, to z pewnością przemysł chemiczny, spożywczy, a także przemysł ciężki i motoryzacyjny. Nic dziwnego więc, że bardzo popularne stało się frezowanie Olsztyn to miejsce pełne wielu przedsiębiorstw korzystających z takich usług.

Frezowanie Olsztyn

Wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalną frezarką z kilku głównych powodów. Do oczywistych zalet tej metody obróbki skrawaniem można zaliczyć precyzyjność, a także szybkość roboczą. Dzięki dokładnie wprowadzonym danym do komputera możliwa jest produkcja części na dużą skalę, zachowując przy tym naprawdę dobre tempo pracy.

Serdecznie zachęcamy do sprawdzania szczegółowej oferty naszej firmy, ponieważ oprócz frezowania oferujemy także usługi takie jak toczenie CNC, spawanie, usługi ślusarskie, a także mobilne zakuwanie węży! Nasz mobilny warsztat wyposażony jest w profesjonalny sprzęt, który umożliwia serwis maszyn wykorzystujących hydraulikę siłową szybko i skutecznie. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej branży, dlatego jesteśmy przekonani, że świadczymy usługi na najwyższym możliwym poziomie.

Dodatkowo staramy się dopasować ceny naszych usług w taki sposób, aby każdy klient był zadowolony nie tylko z jakości, ale również z ceny – szczegóły zainteresowanym osobom przekażemy podczas rozmowy telefonicznej.

Do usłyszenia!