Hydraulika siłowa – Olsztyn

Ostatnie lata pokazują nam, jak szybko i prężnie rozwija się przemysł. Wykonywanie wielu prac nie byłoby możliwe, gdyby nie specjalistyczne maszyny. Działanie wielu z nich opiera się na hydraulice siłowej, czyli dziedzinie, w której posiadamy duże doświadczenie. Czym w praktyce jest hydraulika siłowa i na czym polega jej działanie?

Hydraulika siłowa Olsztyn

Dla wielu osób pod pojęciem hydrauliki siłowej kryje się zagadka, ale nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Technologia tego typu wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu, dlatego jest tak często wykorzystywana. Jej działanie oparte jest na układzie zamkniętym, w którego skład wchodzą współpracujące ze sobą części. Głównie jest to pompa, siłowniki i przewody ciśnieniowe. Zadaniem układu hydraulicznego jest przekazywanie energii — nie byłoby to możliwe bez substancji siłowej, czyli najczęściej oleju lub mieszaniny stworzonej na bazie oleju.

Zastosowanie hydrauliki siłowej — Olsztyn

Od kilkudziesięciu lat hydraulika siłowa znajduje zastosowanie w maszynach, które niezbędne są do ciężkich prac. Jedną z takich maszyn jest koparka, ale wykorzystanie tej technologii ma miejsce również w przypadku ciągników, traktorów czy podnośników, więc jest obecna w przemyśle rolniczym. Hydraulika siłowa w Olsztynie i prowadzony przez nas serwis to połączenie wysokiej jakości usług z atrakcyjną ceną. Dodatkowymi miejscami, w których hydraulika jest wykorzystywana to przemysł lotniczy i motoryzacyjny. Bardzo często można spotkać układy hydrauliczne w samolotach, motorach czy samochodach.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że działanie hydrauliki siłowej będzie prawidłowe tylko w sytuacji, gdy zostaną zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa i dobry stan techniczny. Istnieją takie miejsca zastosowania tej technologii, w których nie ma miejsca na błąd. Takim miejscem są np. taśmociągi stosowane w budownictwie lub górnictwie — jeden mały błąd w instalacji może prowadzić do bardzo poważnych wypadków, dlatego jest to tak bardzo istotne.

Produkcja i serwis

Wiemy, że części wykorzystywane w układach hydraulicznych muszą być wykonane precyzyjnie, dlatego oferujemy produkcję i serwis części hydraulicznych najwyższej jakości. Od wielu lat zdobywaliśmy niezbędne doświadczenie w tej branży, dzięki czemu dziś możemy oferować naszym klientom profesjonalizm. Jeżeli szukacie firmy, która zna się na rzeczy i wie, czym jest hydraulika siłowa w Olsztynie, to serdecznie zapraszamy! Na wykonywanie profesjonalnych części pozwala nam profesjonalny sprzęt, który posiadamy. Maszyny takie jak tokarki i frezarki CNC sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych gwarantują pełną precyzję i wysoką jakość produkowanych części. Do produkcji wykorzystujemy materiały z wysokiej półki — współpracujemy z wieloma producentami z Polski oraz całej Europy.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów produkcji części lub serwisu hydrauliki siłowej. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.